Дев'ятниця / Новенна

до божого милосердя

Дев'ятниця до Божого Милосердя, яку наказав мені Ісус записати і відправити перед святом Милосердя. Починається у Велику [Страсну] П'ятницю.

-- Бажаю, щоб ти протягом цих девяти днів приводила душі до джерела Мого милосердя, щоб вони зачерпнули сили і прохолоди і всілякої ласки, якої потребують у трудах життя, а особливо у годину смерті. Кожного наступного дня ти проводитимеш до Мого Серця іншу групу душ і зануриш їх у тому морі Мого милосердя. А Я ці всі душі приведу і дім Мого Отця. Робитимеш це і цьому житті і майбутньому. І Я не відмовлю жодній душі нічого, яку ти приведеш до джерела Мого милосердя. Кожного дня проситимеш у Мого Отця заради Моїх гірких Страстей ласк для цих душ.

Я відповіла: Ісусе, не знаю, як цю дев’ятницю відправляти і які душі першими ввести у Твоє Наймілостівіше Церце. І відповів мені Ісус, що кожного дня скаже мені, які душі я повинна ввести у Його Серце”.

(Щоденник 1209).

Перший день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене ціле людство, а особливо всіх грішників, і занурюй їх у море Мого милосердя. Цим ти утішиш Мене у гіркому смутку, в який Я поринаю через втрату душ».

Наймилосердніший Ісусе! Твоєю прикметою є щадити нас і нам прощати, не зважай на наші гріхи, але на наше уповання, яке ми покладаємо на нескінченну доброту Твою, та прийми нас в оселю всемилостивого Серця Твого і не випускай нас із нього повіки. Благаємо Тебе про це заради любові, яка єднає Тебе з Отцем і Святим Духом.

Милосердя Боже, ти – всесильне
і до грішної людини ти прихильне.
Хто Тебе, о Господи, з покорою благає,
Море милосердя того огортає.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на все людство, вміщене у всемилостивому Серці Ісуса, а особливо на бідних грішників, і заради Його тяжких страждань яви нам своє милосердя, щоб ми прославляли всесильність милосердя Твого на віки вічні. Амінь.
(Щоденник 1210-1211)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

Другий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене священицькі та чернечі душі і занур їх у незбагненному Моєму милосерді. Вони дали Мені силу витримати гіркі страждання; ними, як протоками, спливає на людство Моє милосердя».

Наймилосердніший Ісусе! Все, що добре, від Тебе походить, примнож у нас благодать, щоб ми виконували достойні вчинки милосердя, аби ті, хто дивиться на нас, прославляли Отця милосердя, що є на небесах.

Джерело Божої любові безкрає
У серця чисті стікає.
Вони, омиті в милосердя морі,
Сіяють ясно, як ранкові зорі.

Предвічний Отче, споглянь оком свого милосердя на вибране гроно свого виноградника – на душі священицькі та чернечі, та обдаруй їх міццю свого благословення. Заради почуттів Серця Твого Сина, в якому ці душі вміщені, уділи їм сили свого світла, щоб вони могли вести інших дорогами спасіння, аби спільно оспівувати Твоє незглибиме милосердя на віки вічні. Амінь.
(Щоденник 1212-1213)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

Третій день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене всі побожні та вірні душі і занур їх у море Мого милосердя – душі ці втішили Мене у хресній дорозі, вони були тією краплею розради у морі розпуки».

Наймилосердніший Ісусе! Ти усім прещедро уділяєш своїх благодатей зі скарбниці свого милосердя, прийми нас в оселю Твого всемилостивого Серця і не випускай нас із нього повіки. Благаємо Тебе заради незбагненної любові Твоєї, якою палає Твоє Серце до Небесного Отця.

Милосердя чуда хто може збагнути?
Ні грішнику, ні праведному їх не осягнути.
Милостивим оком на всіх Ти споглядаєш
І всіх до любові своєї привести жадаєш.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на вірні душі як на спадщину свого Сина і заради Його тяжких страждань уділи їм свого благословення. Оточуй їх своєю неустанною опікою, щоб вони не втратили любові і скарбу святої віри, а разом з усіма сонмами Ангелів і Святих прославляли Твоє незмірне милосердя на віки вічні. Амінь.
(Щоденник 1214-1215)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

Четвертий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене язичників і тих, хто Мене ще не пізнав – і про них Я роздумував у своїх тяжких стражданнях, а їхня майбутня ревність утішила Моє Серце. Занур їх у море Мого милосердя».

Всемилостивий Ісусе! Ти – світло всього світу, прийми в оселю свого всемилостивого Серця душі язичників, які ще не пізнали Тебе. Нехай проміння Твоєї благодаті освітить їх, щоб і вони разом із нами славили чудеса Твого милосердя, і не випускай їх з оселі наймилостивішого Серця свого.

Нехай світло любові Твоєї засяє,
Нехай темряву душ розсіяє.
Вчини, щоб ці душі Тебе пізнали
І разом із нами милосердя Твоє величали.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на душі язичників і тих, що Тебе ще не пізнали, але вже вміщені у всемилостивому Серці Ісуса. Притягни їх до світла Євангелія. Ці душі не знають, яким великим щастям є любити Тебе; вчини, щоб і вони прославляли щедрість Твого милосердя на віки вічні. Амінь.
(Щоденник 1216-1217)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

П’ятий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене душі братів наших роз’єднаних, і занур їх у море Мого милосердя. У Моїх гірких муках вони роздирали Моє тіло і серце, тобто Мою Церкву. Коли вони повертаються до єдності з Церквою, гояться Мої рани і полегшують так Мої страждання».

І тим, що шати єдності Твоєї посміли поділити,
Допоможи у своїм Серці любові джерело відкрити.
Бо всемогутність милосердя Твого, Боже,
І ці душі вивести на істинну дорогу може.

Наймилосердніший Ісусе, Ти – сама доброта і ніколи не відмовляєш у світлі тим, хто Тебе просить, прийми в оселю свого всемилостивого Серця душі братів наших роз’єднаних і приведи їх своїм світлом до єдності з Церквою. Не випускай їх з оселі всемилостивого свого Серця, але вчини, щоб і вони прославляли щедрість Твого милосердя.

Предвічний Отче, споглянь оком свого милосердя на душі братів наших роз’єднаних, які змарнували Твоє добро і зловживали Твоїми благодатями, вперто тримаючись своїх хибних поглядів. Не зважай на їхні помилки, але на любов свого Сина і на Його гіркі страждання, які Він витерпів заради них, адже і вони вміщені у всемилостивому Серці Ісуса. Вчини, щоб і вони прославляли Твоє велике милосердя на віки вічні. Амінь.
(Щоденник 1218-1219)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

Шостий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене душі тихі і покірні, і душі малих дітей, і занур їх у море Мого милосердя. Ці душі найбільш подібні до Мого Серця, вони укріпляли Мене в гірких муках конання; Я їх бачив наче земних Ангелів, які перебуватимуть біля Моїх вівтарів, на них Я виливаю струменями благодаті. Благодать Мою здатна прийняти лише душа смиренна; смиренні душі Я обдаровую своєю довірою».

Наймилосердніший Ісусе, Ти сказав: «Навчіться від Мене, бо Я лагідний і покірний серцем», прийми в оселю свого всемилостивого Серця душі тихі та смиренні, і душі малих дітей. Ці душі викликають захоплення всього неба і є особливим уподобанням Небесного Отця, букетом перед Божим троном, пахощами, якими насолоджується сам Бог. Душі ці постійно перебувають у всемилостивому Серці Ісуса і неустанно виспівують гімн любові і милосердя повіки.

Душа, яка справжню покору має,
Вже тут на землі дихає Раєм.
А ароматом, що від покірного серця віє,
Сам Сотворитель в небесах радіє.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на тихі, смиренні душі і на душі малих дітей, які перебувають в оселі всемилостивого Серця Ісуса. Ці душі найбільше схожі на Твого Сина, аромат цих душ возноситься з землі і сягає Твого трону. Отче милосердя і всілякої доброти, благаю Тебе заради любові і благовоління, яке Ти маєш в цих душах: благослови весь світ, щоб усі душі разом виспівували честь Твоєму милосердю на віки вічні. Амінь.
(Щоденник 1220-1223)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

Сьомий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене душі, які особливо вшановують і прославляють Моє милосердя, і занур їх у Моєму милосерді. Ці душі найбільше вболівали над Моїми стражданнями і найглибше проникли в Мого духа. Вони – живий відбиток Мого милостивого Серця. Ці душі будуть ясніти винятковим світлом у майбутньому житті, жодна з них не втрапить до пекельного вогню, кожну Я особливо захищатиму в годину її смерті».

Наймилосердніший Ісусе! Ти, чиє Серце – сама любов, прийми в оселю свого всемилостивого Серця душі, які особливо вшановують і прославляють велич Твого милосердя. Ці душі могучі силою самого Бога. Серед усяких скорбот і випробувань вони йдуть уперед, уповаючи на Твоє милосердя. Ці душі з’єднані з Ісусом і несуть усе людство на своїх плечах. Ці душі не будуть суджені суворо, але Твоє милосердя огорне їх у хвилину смерті.

Душу, що доброту Бога свого вихваляє,
Він особливою любов’ю завжди огортає.
Душа ця завжди близько джерела живого
і черпає благодаті з милосердя Бога.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на душі, вміщені у всемилостивому Серці Ісуса, які прославляють і вшановують Твою найбільшу прикмету – Твоє незбагненне милосердя. Ці душі є живим Євангелієм, їхні руки повні вчинків милосердя, а серце, переповнене радістю, співає гімн милосердя Всевишньому. Благаємо Тебе, Боже: яви їм своє милосердя згідно з надією та упованням, які вони на Тебе покладають. Нехай здійсниться на них обітниця Ісуса, який їм сказав, що «душі, які шануватимуть Моє незбагненне милосердя, Я сам захищатиму в житті, а особливо в годину смерті, як свою славу».
(Щоденник 1224-1225)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

Восьмий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене душі, які знаходяться у темниці чистилища, і занур їх у безодню Мого милосердя, нехай струмені Моєї Крові остудять їхній жар. Усі ці душі, які я дуже возлюбив, сплачують борг Моїй справедливості, але у твоїх силах їм допомогти. Бери зі скарбниці Моєї Церкви усі відпусти і жертвуй за них… О, коли б ти знала їхні муки, ти би постійно жертвувала за них милостиню духа та сплачувала би їхні борги Моїй справедливості».

Наймилосердніший Ісусе! Ти сам сказав, що прагнеш милосердя, отож впроваджую до оселі Твого наймилостивішого Серця душі з чистилища – душі, які дуже дорогі Тобі, але які мусять сплатити борг Твоїй справедливості. Нехай струмені Крові та води, які витекли з Твого Серця, згасять пломені вогню чистилища, щоб і там прославлялася сила Твого милосердя.

Із мук чистилища, з вогню жаркого
Лунає зойк до милосердя Твого.
Лиш струмінь Крові та води пролитий
Їх може втішити і остудити.

Предвічний Отче! Споглянь оком милосердя на душі, вміщені у всемилостивому Серці Ісуса, які страждають у чистилищі. Благаю Тебе заради тяжких страждань Ісуса, Твого Сина, і заради всіх скорбот, якими була залита Його пресвята душа: яви своє милосердя душам, які знаходяться під Твоїм справедливим поглядом. Не дивись на них інакше, як тільки крізь рани Ісуса, Твого возлюбленого Сина, бо віруємо, що доброті і милості Твоїй немає числа. Амінь.
(Щоденник 1226-1227)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

Дев’ятий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене холодні душі і занур їх у безодню Мого милосердя. Ці душі найболючіше ранять Моє Серце. Найбільшу відразу відчула Моя душа в Гетсиманському саду саме до байдужих душ. Це вони стали причиною Моїх слів: «Отче, віддали від мене цю чашу, тільки хай не Моя, а Твоя буде воля!» Останній засіб порятунку для них – це звернутися до Мого милосердя».

Всемилостивий Ісусе! Ти – сама милість. Вводжу в оселю Твого всемилостивого Серця байдужі душі, нехай ці охололі, схожі на трупи, душі, які наповнюють Тебе такою огидою, зігріються у вогні Твоєї чистої любові. Всемилостивий Ісусе! Вияви всемогутність свого милосердя, приведи їх у саме вогнище своєї любові та обдаруй їх святою любов’ю, бо Ти все можеш.

Лід із вогнем ніколи разом не стане:
Бо або вогонь згасне, або лід розтане.
Але Твоє милосердя, любий Боже,
Усяку біду подолати може.

Предвічний Отче! Споглянь оком милосердя на холодні душі, вміщені у всемилостивому Серці Ісуса. Отче милосердя! Благаю Тебе заради гірких страждань Твого Сина і заради Його тригодинного конання на хресті, дозволь, щоб і ці душі прославляли безмежжя Твого милосердя. Амінь.
(Щоденник 1228-1229)

Коронка / Вервиця до Божого Милосердя.

Офіційний Текст Затверджений Комісією у Справах Літургії