Інші молитви

до божого милосердя

Акт присвячення себе Божому милосердю

О наймилосердніший Ісусе, Твоя доброта – безмежна, а скарби благодатей – невичерпні. Безмежно довіряю Твоєму милосердю, яке передує всім Твоїм ділам. Цілковито й беззастережно довіряюся Тобі, щоб я міг жити і прагнути християнської досконалості. Ісусе, бережи мене як Твою власність і славу. Хоч інколи я й тремчу від страху, усвідомлюючи свою слабкість, та водночас маю довіру до Твого милосердя. Нехай усі люди пізнають безмежну глибину Твого милосердя, довіряться йому і прославляють його навіки. Амінь.

Молитва Папи Франциска про милосердя

Господи Ісусе Христе, Ти навчав, щоб ми були милосердними, як Отець наш небесний, і сказав, що хто бачить Тебе, той бачить і Його. Яви нам своє обличчя, і будемо спасенні. Твій сповнений любові погляд звільнив Закхея та Матея з рабства грошей, а перелюбницю і Магдалину – від пошуків щастя лише в сотворених речах; він змусив Петра заплакати після зради та запевнив Рай розкаяному розбійнику. Дай кожному з нас почути те саме слово, яке Ти сказав самарянці: «Якби ти знала про дар Божий!»

Ти є видимим ликом невидимого Отця – Бога, який свою всемогутність виявляє насамперед у прощенні та милосерді. Вчини, щоб Церква у світі була видимим ликом Тебе, свого Господа, який воскрес і живе у славі.

Ти також бажав, щоб Твої слуги зодягнулися у слабкість, аби вони могли відчувати справжнє співчуття до тих, хто перебуває в темряві невігластва та хибних переконань. Вчини, щоби кожен, хто з ними зустрінеться, відчув Боже прагнення, любов і прощення.

Зішли свого Духа і освяти всіх своїм помазанням, щоб Твоя Церква з новим запалом несла вбогим Добру Новину, проголошувала свободу ув’язненим та всім пригнобленим, а незрячим повертала зір.

Про це за заступництвом Марії, Матері Милосердя, просимо Тебе, котрий живеш і царюєш з Отцем і Святим Духом на віки вічні. Амінь.

Молитва св. Фаустини Ковальської про благодать милосердя до ближніх

Скільки разів вдихнуть мої груди, скільки разів вдарить моє серце, скільки разів запульсує моя кров, стільки тисяч разів прагну прославляти Твоє милосердя, о Пресвята Трійце.

Я хотіла б сама стати Твоїм милосердям і бути Твоїм живим образом, о Господи. Нехай ця найбільша ознака Бога – несповідиме Його милосердя – через моє серце й душу перейде до ближніх.

Господи, допоможи мені, щоб мої очі були милосердні, щоб я ніколи не підозрювала й не осуджувала за зовнішніми ознаками, але бачила те, що найкраще в душах ближніх і приходила до них із допомогою.

Господи, допоможи мені, щоб мій слух був милосердний, щоб я схилялася над потребами ближніх, щоб мої вуха не були байдужі до болю й стогонів ближніх.

Господи, допоможи мені, щоб мій язик був милосердний, щоб я ніколи не говорила погано про ближніх, а для кожного мала слово розради й пробачення.

Господи, допоможи мені, щоб мої руки були милосердні й повні добрих учинків, щоб я вміла чинити добро ближньому, а на себе брати найважчу, непосильну працю.

Господи, допоможи мені, щоб мої ноги були милосердні, щоб я завжди поспішала на допомогу ближнім, забуваючи про власну втому. Нехай мій відпочинок буде в служінні ближньому.

Господи, допоможи мені, щоб моє серце було милосердне, щоб я страждала разом із ближніми, щоб ніколи нікому не відмовила в сердечному теплі й щиро розмовляла з тими, хто зловживатиме моєю добротою. Я зачинюся в Наймилосерднішому Серці Ісуса і мовчатиму про власні страждання.

О Господи мій, нехай Твоє милосердя спочиває на мені. Ти наказав мені вправлятися в трьох ступенях милосердя: перший – милосердний учинок, другий – милосердне слово, третій – молитва. Як не матиму змоги виявити милосердя ані вчинком, ані словом, то завжди зможу помолитися. Молитву я занесу навіть туди, куди не маю сили дійти фізично.

Мій Ісусе, переміни мене в себе, бо Ти можеш усе. Амінь.

Прославлення Божого милосердя

Любов Божа – квітка, а милосердя – плід.


Милосердя Боже, яке б’є із лона Отця,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, найбільша ознако Бога,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, нерозгадана таємнице,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, джерело, яке б’є із тайни Пресвятої Трійці,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, незбагненне ні для людського, ні для ангельського розуму,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, з якого плине життя і щастя,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, вище небес,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, джерело чудес і див,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, яке охоплює цілий Всесвіт,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, яке прийшло на світ в Особі Втіленого Слова,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, яке спливло з відкритої рани Ісусового Серця,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, яким Серце Ісуса наповнене для нас, а особливо для грішників,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, незбагненне в установленні Святої Євхаристії,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже у встановленні святої Церкви,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже у таїнстві святого Хрещення,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже у виправданні нас Ісусом Христом,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, яке не покидає нас упродовж всього життя,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, що особливо огортає нас у годину смерті,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, що обдаровує нас безсмертним життям,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, що супроводжує нас кожної хвилини життя,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, що захищає нас від пекельного вогню,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже у наверненні запеклих грішників,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, дивовижне для Ангелів, незбагненне для Святих,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, несповідиме в усіх божественних тайнах,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, яке піднімає нас із усяких злигоднів,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, джерело щастя й радощів,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, у покликанні нас із небуття до життя,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, яке охоплює усі діла Його рук,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, увінчання всіх діл Божих,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, в яке ми всі занурені,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, солодке заспокоєння засмучених сердець,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, єдина надіє пригнічених душ,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, спочинок серця і мир серед тривог,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, розкіш і захоплення святих душ,

уповаємо на Тебе.

Милосердя Боже, яке всупереч безнадії пробуджує довіру,

уповаємо на Тебе.

О Предвічний Боже, Твоє милосердя – несповідиме, а його скарби – невичерпні, тому поглянь на нас милостиво і примнож у нас своє милосердя, щоб ми ніколи, навіть у найбільших труднощах, не впадали в розпач, а завжди з довірою погоджувалися з Твоєю волею, яка є самим милосердям.

О незбагненне й безмірне Боже Милосердя, хто Тебе гідно возвеличити й прославити може? Найголовніша ознако Бога Всемогутнього, Ти – солодка надія для грішної людини! Амінь.

Акт присвячення світу Божому милосердю

Боже, Милосердний Отче, Ти об’явив нам свою любов у Твоєму Сині Ісусі Христі і вилив її на нас через Духа Святого Утішителя. Тобі довіряємо сьогодні долю світу і кожної людини. Похилися над нами, грішними, вилікуй нашу слабкість, перемагай всіляке зло, дозволь всім жителям землі пізнати Твоє милосердя, щоб у Тобі, Боже в Трійці єдиний, вони завжди знаходили джерело надії. Віковічний Боже, заради страждань і воскресіння Твого Сина, будь милосердним до нас і усього світу. Амінь.

Молитва про Боже милосердя

О Боже великого милосердя, Благо нескінченне! Оце сьогодні все людство кличе з прірви своєї біди до Твого милосердя, до Твоєї милості, о Боже, і кричить могутнім голосом своєї нужди. Милостивий Боже, не відкидай молитов вигнанців цієї землі! О Господи, Ти знаєш про нашу біду і те, що власними силами ми не спроможні піднестися до Тебе, тому благаємо Тебе: нехай Твоя благодать випереджає наші наміри, безустанно примножує Твоє милосердя, щоб ми вірно виконували Твою святу волю в житті та в годину смерті. Нехай Твоє всесильне милосердя захищає нас від ударів ворогів нашого спасіння, щоб ми з довірою, як діти, чекали Твого остаточного приходу того дня, який знаєш тільки Ти. Уповаємо, що ми отримаємо все, що нам обіцяв Ісус, бо Ісус – це наша довіра, а Його милосердне Серце – це відчинені двері до неба. Амінь.

Усі молитви на цій сторінці є офіційними текстами затвердженими Комісією у Справах Літургії