Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний

Обіцяючи надзвичайні ласки які можна отримати з джерела його милосердя, Ісус також нагадує про необхідність виконування діл милосердя:

Моя дочко, якщо через тебе вимагаю від людей пошани для Мого милосердя, то ти перша повинна відзначатися цією вірою у Моє милосердя. Вимагаю від тебе вчинків милосердя, які повинні випливати з любові до Мене. Милосердя до ближніх ти повинна виявляти завжди і всюди, не можеш від цього усунутися, ні відмовитися, ні оправдатися.

Подаю тобі три способи виявлення милосердя до ближніх:

перший – дія, другий – слово, третій – молитва;

у цих трьох ступенях втілена повнота милосердя і є незбитим доказом любові до Мене. Таким чином душа прославляє і віддає честь Моєму милосердю.

Так, перша неділя після Великодня є святом Милосердя, але мусить бути і дія, і Я вимагаю пошани до Мого милосердя через урочисте відзначення того свята і через вшанування того образу, який намальовано.

Через цей образ уділю багато ласк душам, він повинен нагадувати про вимоги Мого милосердя, бо навіть найсильніша віра нічого не поможе без вчинків. (Щоденник 742)

Дав Господь пізнати мені ніби в трьох відтінках Свою волю, але це є одне.

Перше – те, що душі, відокремлені від світу, горітимуть в пожертві перед Божим троном і проситимуть милосердя для цілого світу... Й випрошуватимуть благословення для священиків, а своєю молитвою приготовлятимуть світ до остаточного приходу Ісуса.

Друге: молитва, поєднана з учинками милосердя. Особливо хоронитимуть душу дитини від злого. Молитва та вчинки милосердя містять у собі все, що ті душі повинні виконувати, а в їхнє коло можуть бути прийняті навіть найбідніші, і в егоїстичному світі старатимуться розбудити любов, милосердя Ісуса.

Третє: молитва та услужливість милосердя, яких не вимагає жодна обітниця, але виконуючи їх, братимуть участь у всіх заслугах та привілеях цілості. До цього відтінку можуть належати усі люди, які живуть у світі.

Член того відтінку повинен щоденно здійснити принаймні одне діло милосердя, принаймні, а може бути їх і багато, адже кожному легко їх виконувати, навіть найбіднішому, бо є потрійне виконання милосердя:

  • милосердне слово – через прощення та потішення;

  • друге – де не можеш словом, молися – і це є милосердя;

  • третє – вчинки милосердя.

А коли прийде останній день, за це з нас спитають і згідно з цим отримаємо останній вічний присуд.

Божі допусти відкрилися для нас, скористаймо з них, поки надійде день Божої справедливості, а [буде це] страшний день.

Щоденник 1155-1159

Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя.