ПРИГОТУВАННЯ ДО НЕДІЛІ МИЛОСЕРДЯ

Приготуванням до свята Божого Милосердя повинна бути дев’ятниця, яка полягає у промовлення протягом 9 днів, починаючи з Великої/Страсної П’ятниці, Вервиці до Божого Милосердя:

Господь сказав мені, щоб ту вервицю відмовляти протягом дев’яти днів перед святом Милосердя. Розпочати треба у Велику П’ятницю. У цій дев’ятниці уділю людям всіляких ласк.

Щоденник 796


З цього тексту бачимо що дев’ятниця вервиць була призначена як спосіб приготування не тільки для Св. Фаустини але й для всіх вірних. Комісія у Справах Літургії РКЦ приготувала і затвердила офіційний текст Вервиці до Божого Милосердя.

У Щоденнику записана також дев’ятниця, яку Ісус наказав самій святій Фаустині записати і відправити. Ось цей запис у Щоденнику:

Дев’ятниця до Божого Милосердя, яку наказав мені Ісус записати і відправити перед святом Милосердя. Починається у Велику П’ятницю.

Бажаю, щоб ти протягом цих дев’яти днів приводила душі до джерела Мого милосердя, щоб вони зачерпнули сили і прохолоди і всілякої ласки, якої потребують у трудах життя, а особливо у годину смерті. Кожного наступного дня ти приводитимеш до Мого Серця іншу групу душ і зануриш їх у тому морі Мого милосердя. А Я ці всі душі приведу у дім Мого Отця. Робитимеш це у цьому житті і майбутньому. І Я не відмовлю жодній душі нічого, яку ти приведеш до джерела Мого милосердя. Кожного дня проситимеш у Мого Отця заради Моїх гірких Страстей ласк для цих душ.

Я відповіла: Ісусе, не знаю, як цю дев’ятницю відправляти і які душі першими ввести у Твоє Наймилостивіше Серце. І відповів мені Ісус, що кожного дня скаже мені, які душі я повинна ввести у Його Серце.

Щоденник 1209

У цьому уривку бачимо особливу роль і функцію покликання Св. Фаустини - ПРОВОДИТИ ДУШІ ДО МИЛОСЕРДНОГО СЕРЦЯ СПАСИТЕЛЯ, котрий у свою чергу є ПОСЕРДНИКОМ між людством і Небесним Отцем. Ця функція не обмежилася лише земним життям святої але триває надалі. Особливою ласкою є обіцянка того що Христос не відмовить нічого душі яку приведе до Нього Св. Фаустина.

Комісія у Справах Літургії РКЦ приготувала і затвердила офіційний текст Дев'ятниці до Божого Милосердя. Він складається з перекладу тексту Щоденника з доданою вкінці Вервицею.

Невідємною частиною приготування до дня Христового Воскресіння є сповідь. Тайна Покаяння є також умовою отримання надзвичайних ласк обіцяних Ісусом на СВЯТО МИЛОСЕРДЯ. Вірні часто запитують чи обовязково приступити до Тайни Сповіді в саму Неділю Милосердя.

Зі Щоденника (1072) знаємо що Св. Фаустина в 1937 році сповідалася в суботу перед Провідною Неділею.

Умовою отримання ласк в Неділю Милосердя є перебувати в стані освячуючої ласки і гідно прийняти в цей день Святе Причастя. В деяких парафіях не існує можливості висповідати усіх присутніх у саму неділю. До сповіді можна приступити раніше і навіть перед Великоднем. Найважливішою вимогою є не скоїти важкого гріха в часі поміж останньою сповіддю і приступленням до Тайни Євхаристії.

Це є також вимогою до кожного прийняття Євхаристійного Ісуса. Ось як це пояснює Катехизм Католицької Церкви:

"Той, хто хоче прийняти Христа у євхаристійному Причасті, повинен бути в стані благодаті. Якщо людина свідома, що вчинила смертельний гріх, вона не повинна приступати до Євхаристії, не отримавши попередньо відпущення гріхів у таїнстві Покаяння." (ККЦ 1415).

У Щоденнику Св. Фаустина багато уваги приділяє Тайні Сповіді, називаючи її Трибуналом Милосердя. Читайте далі вибрані уривку на цю тему...