Відпуст Папи Франциска

НА ЧАС ПАНДЕМІЇ

20 березня 2020 року Апостольська Пенітенціарія оголосила про дар спеціальних відпустів для вірних, уражених недугою COVID-19, як також для медичних працівників, родичів і всіх тих, які різними способами, також і молитвою, піклуються ними.

Вірним, ураженим коронавірусом

"Уділяється повний відпуст вірникам, враженим коронавірусом, які за розпорядженням міністерства охорони здоров’я змушені перебувати на карантині в лікарнях, або у власних будинках, якщо з душею, віддаленою від будь-якого гріха, через засоби комунікації вони духовно єднатимуться у відправі Святої Меси (Святої Літургії), долучатимуться до спільної молитви Святого Розарія (Вервиці), або до благочестивої практики Хресної Дороги чи до інших форм молитовної набожності, або якщо вони принаймні відмовлятимуть молитви «Символ Віри», «Отче Наш» та набожно звертатимуться до Пресвятої Богородиці, жертвуючи це випробовування у дусі віри в Бога та в любові до ближніх, з бажанням сповнити звичні умови (Таїнство Сповіді, Євхаристійне Причастя та молитву в наміренні Святого Отця), як тільки для цього з’явиться можливість."

Медичним працівникам, родичам і всім тим, які ... допомагають хворим

"Медичні працівники, члени сімей і родичі та ті, хто за прикладом доброго самарянина, піддаючись ризику зараження, допомагають хворим на коронавірус і у такий спосіб виконують слова божественного Відкупителя: «Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ів.15:13) отримають той самий дар повного відпусту на тих самих умовах."

Усім вірним

"Окрім того, ця Апостольська Пенітенціарія охоче уділяє повний відпуст на тих самих умовах через обставини світової епідемії і тим вірним, які жертвуватимуть відвідини Найсвятіших Тайн, або євхаристійну адорацію, принаймні півгодинне читання Святого Письма, або проказування молитов святого Розарію чи здійснять благочестиву відправу Хресної Дороги, або відмовлятимуть коронку до Божого Милосердя, випрошуючи від Всемогутнього Бога припинення епідемії, полегшення страждань тим, хто нею уражений та вічне спасіння усім тим, кого Господь покликав до себе."

Декрет Апостольської Пенітенціарії про уділення особливого відпусту вірним у сьогоднішній ситуації поширення пандемі

АПОСТОЛЬСЬКА ПЕНІТЕНЦІАРІЯ

ДЕКРЕТ

Дар особливого відпусту уділяється віруючим, ураженим хворобою Covid-19, так званим коронавірусом, а також медичним працівникам, членам їхніх родин та всім, хто у будь-який спосіб, в тому числі через молитву, піклуються про таких хворих.

«Тіштесь надією, утиски терпіть, перебувайте в молитві» (Рим. 12:12). Слова, адресовані святим Павлом до Церкви в Римі лунають крізь усю історію Церкви та направляють думки вірних перед кожним стражданням, хворобою та лихом.

У цей момент, коли все людство перебуває під загрозою невидимої та підступної хвороби, яка досить сильно увійшла в життя кожного і через котру день у день наше життя наповнюється тужливими страхами, новими невизначеностями і, перш за все, великою кількістю фізичних та душевних страждань.

За прикладом її Божественного Вчителя, Церква завжди піклувалася про недужих. Як наголошує святий Іоанн Павло ІІ, людське страждання має подвійну цінність: «Воно є надприродним, бо вкорінено в божественній таємниці відкуплення світу, та, водночас, глибоко людським, бо в ньому людина знаходить себе, свою власну людяність, гідність та власну місію» (Апостольський лист Salvifici doloris, 31).

Так само і папа Франциск цими днями виявив свою батьківську близькість і знову запрошує до безперервної молитви за хворих на коронавірус.

Усім тим, хто страждає через Covid-19 і саме в таємниці своїх страждань може знову відкрити «ті самі відкупительні страждання Христа» (там само, 30), ця Апостольська Пенитенціарія, ex auctoritate Summi Pontificis, покладаючись на слова Господа Ісуса Христа і радить сприймати епідемію, що зараз шириться у дусі віри та особистого навернення, уділяє дар відпусту за наступних умов та обставин.

Уділяється повний відпуст вірникам, враженим коронавірусом, які за розпорядженням міністерства охорони здоров’я змушені перебувати на карантині в лікарнях, або у власних будинках, якщо з душею, віддаленою від будь-якого гріха, через засоби комунікації вони духовно єднатимуться у відправі Святої Меси (Святої Літургії), долучатимуться до спільної молитви Святого Розарія, або до благочестивої практики Хресної Дороги чи до інших форм молитовної набожності, або якщо вони принаймні відмовлятимуть молитви «Символ Віри», «Отче Наш» та набожно звертатимуться до Пресвятої Богородиці, жертвуючи це випробовування у дусі віри в Бога та в любові до ближніх, з бажанням сповнити звичні умови (Таїнство Сповіді, Євхаристійне Причастя та молитву в наміренні Святого Отця), як тільки для цього з’явиться можливість.

Медичні працівники, члени сімей і родичі та ті, хто за прикладом доброго самарянина, піддаючись ризику зараження, допомагають хворим на коронавірус і у такий спосіб виконують слова божественного Відкупителя: «Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ів.15:13) отримають той самий дар повного відпусту на тих самих умовах.

Окрім того, ця Апостольська Пенітенціарія охоче уділяє повний відпуст на тих самих умовах через обставини світової епідемії і тим вірним, які жертвуватимуть відвідини Найсвятіших Тайн, або євхаристійну адорацію, принаймні півгодинне читання Святого Письма, або проказування молитов святого Розарію чи здійснять благочестиву відправу Хресної Дороги, або відмовлятимуть коронку до Божого Милосердя, випрошуючи від Всемогутнього Бога припинення епідемії, полегшення страждань тим, хто нею уражений та вічне спасіння усім тим, кого Господь покликав до себе.

Церква молиться за тих вірних, для кого прийняття Святого Таїнства Єлеопомазання та останніх Сповіді й Причастя є неможливим, довіривши їх всіх і кожного Божественному Милосердю силою сопричастя святих, дарує їм у годині смерті повний відпуст за умов, аби лише вони були відповідним чином налаштовані та звично відмовляли хоча б одну молитву протягом життя (у цьому випадку Церква доповнює три звичні необхідні умови). Для отримання цього відпусту рекомендується мати розп’яття або хрест (пор. Enchiridion indulgentiarum, н.12).

Пресвята і Всенепорочна Богородице, Матір Божа та Матір Церкви, Оздоровлення хворих і Поміч християн, наша Покровителько, допоможи страждаючому людству, відводячи від нас зло цієї пандемії і даруючи нам усіляке добро, необхідне для нашого спасіння та освячення.

Цей Декрет має дію, незважаючи на будь-які положення заперечного характеру. Видано в Римі Апостольською Пенітенціарією,19 березня 2020 року.

Кардинал Мауро Піяченца Головний пенитенціар


Кржиштоф Никіель

Регент


переклад українською мовою Попович Н. М., Ужгород, версія 23.03.2020

https://mgce.uz.ua/dekret-apostolskoyi-penitencziariyi-pro-udilennya-osoblyvogo-vidpustu-virnym-u-sogodnishnij-sytuacziyi-poshyrennya-pandemi/