ЩОДЕННИК

Коли я писала ці слова, я побачила Господа Ісуса, який нахилився наді мною і спитав: Дочко Моя, що ти пишеш?Я відповіла: Пишу про Тебе, Ісусе, про Твоє утаєння у Най[св.] Тайнах, про Твою незбагненну любов і милосердя до людей. І сказав мені Ісус: Секретарко найглибшої Моєї таємниці, знай, що ти знаходишся [у] винятково довірливих стосунках зі Мною, твоє завдання – написати все, що Я даю тобі пізнати про Моє милосердя для користі душ, які, читаючи ці нотатки, зазнають у душі втіхи і наберуться відваги наблизитися до Мене. А тому Я бажаю, щоб ти усі вільні хвилини присвятила писанню.
Щоденник 1693

Щоденник Сестри Фаустини, метою якого є прославлення Божого Милосердя, – це документ католицької містики, що має виняткову цінність для християнського світу. Авторка Щоденника черпала натхнення з Божого об’явлення і науки Ісуса Христа.

Наказ вести щоденник монахиня отримала від самого Спасителя. Вона ставилася неохоче до цього завдання але почала виконувати його з послуху до своїх сповідників о. Сопоцько та о. Андраша. Ведення щоденника було цілком протилежним її природним інстинктам, адже була особою мовчазною і уникала зайвих розмов і навіть написання особистих листів.

Надприродні події в житті монахині були джерелом великого терпіння і переживання. Одного дня Св. Фаустина спалила свої записи. Повідомивши про це о. Сопоцька, сповідник наразав їй переписати з пам'яті усі знищені нотатки, що вона покірно зробила. Саме тому в проміжку 1927-1934 років маємо прогалини в описі її щоденного життя.

«Взявши в руку перо, я коротенько помолилася до Св. Духа і мовила: Ісусе, благослови це перо, щоб усе те, що наказуєш мені писати, було на хвалу Божу. Тут я почула голос: Так, благословляю, тому що на цьому писанні є печать послуху Настоятельки і Сповідника, і вже через це є Мені хвала, і багато душ черпатимуть користь для себе. Дочко Моя, бажаю, щоб ти усі вільні хвилини присвятила писанню про Мою доброту і милосердя, це твій обов’язок і твоє завдання в усьому твоєму житті – давати душам пізнати Моє велике милосердя, яке маю для них, і заохочувати їх вірити у глибінь Мого милосердя. ” (Щоденник 1567).

Починаючи з 1934 року аж до своєї смерті в 1938 Св. Фаустина присвячує кожну вільну хвилину на запис слів, порад, повчань Спасителя про почитання Його Милосердя. За свого життя вона була дуже категоричною щоб ніхто не знав і не читав її щоденника крім настоятельок і сповідників.

Будь спокійна, дочко Моя, та справа милосердя є Моєю, нічого немає в ній твого; подобається Мені, що вірно виконуєш те, що Я тобі доручав, жодного слова не додала, ні відняла.
Щоденник 1667

Хоча це доволі очевидно, але всежтаки важливо зазначити, що Щоденник Св. Фаустини Ковальської є записом слів Ісуса Христа звернених до неї та до людства. Саме в цьому полягає абсолютна унікальність цього документу в Історії Церкви. Хоча багато святих мали надприродні об'явлення, і ласки особистого спілкування з Ісусом та Богородицею, жоден з них не отримав однозначного наказу записати почуте для користування і духовної користі вірних.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ЩОДЕННИК?

Електронний текст польського оригіналу Щоденника можна отримати безкоштовно на веб сторінці Згромадження Сестер Матері Божої Милосердя

Український переклад Щоденника Св. Фаустини можна прудбати у Видавництві Отців Василіян "МІСІОНЕР"

Римо-Католицька Парафія Св. Йоана Павла ІІ у Львові створила аудіо запис українського перекладу оо. Василіян і помістила його на своєму YouTube каналі. На нашій сторінці подаємо усі відео з позначками номерів праграфів.