Сатана

Уночі мене знову відвідала одна душа, яку я вже колись бачила, однак ця душа не просила мене молитися за неї, але дорікала мені, що я колись була дуже честолюбна і горда, а тепер так заступаєшся за інших, але і тепер маєш деякі недоліки. Я відповіла, що я була дуже честолюбна і горда, але вже висповідалася і спокутувала за свою глупоту і довіряю доброті мого Бога, а якщо тепер і падаю, то мимоволі, і ніколи свідомо, навіть у найменшій речі. Однак ця душа почала дорікати мені, чому я не [х]очу визнати її величі, – яку мені усі віддають за мої великі вчинки, чому ж ти одна не віддаєш мені хвали. Раптом я побачила, що в цій постаті криється сатана, і сказала: Тільки одному Богові належиться хвала, іди геть, сатано! І в одну мить ця душа впала у страшну незбагненну прірву, яку неможливо описати, і я сказала цій нікчемній душі, що скажу про це Церкві.

Щоденник 520

...молячись за грішників і офіруючи усі страждання [я зазнала нападу сатани]. Злий дух не міг того винести. [Появився переді мною в образі привида і цей] привид говорив мені: Не молися за грішників, а [молися] за себе, бо будеш осуджена. – Зовсім не зважаючи на сатану, я молилася за грішників ще ретельніше. Злий дух оскаженіло завив: О, якщо б я мав владу над тобою, – і зник. Я пізнала, що моє страждання і моя молитва обезволювали сатану і багато душ я вирвала з його кігтів.

Щоденник 1464

На другий день чую такі слова: Бачиш, Бог такий святий, а ти грішна. Не приступай до Нього, а сповідайся щодня. – І дійсно, про що б я не подумала, [усе] здавалося мені гріхом. Однак я не пропустила святого Причастя, а до сповіді вирішила піти у свій час, не бачачи ніякої перешкоди. Однак, коли наблизився день сповіді, я приготувала цілий віз цих гріхів, щоб про них розповісти. Однак коли я наблизилася до сповідальниці, Бог дозволив мені розповісти тільки про дві недосконалості, хоч я силкувалася сповідатися так, як готувалася. Коли я відійшла від сповідальниці, сказав мені Господь: Дочко Моя, усі ті гріхи, з яких ти хотіла сповідатися, не є гріхами в Моїх очах, тому Я забрав у тебе можливість висловлення їх. – Я пізнала, що сатана, бажаючи порушити мій спокій, дає мені подібні думки. О Спасителю, яка велика Твоя доброта.

Щоденник 1802